40 km tras narciarskich

Sporo kilometrów i sporo białego szaleństwa w pobliżu naszego apartamentu! Wszystko za sprawą zmodernizowanego ośrodka narciarskiego Szczyrk Mountain Restort (dawny Szczyrkowski Ośrodek Narciarski), który został połączony z COS OPO Skrzyczne, a przez pryzmat wspólnego karnetu także z nowo powstałym ośrodkiem Beskid Sport Arena. Wszystko to sprawia, iż Szczyrk stał się idealnym miejscem na narty zarówno dla początkujących, jak i mocno zaawansowanych miłośników białego szaleństwa.

Szczyrk Mountain Resort to obecnie jeden z największych ośrodków narciarskich w Polsce. Łączy w sobie Małe Skrzyczne i  Wierch Pośredni, a także daje możliwość szusowania po stokach Skrzycznego. Obecnie całość – za sprawą wspólnego skipassu – to 40 km tras narciarskich, w tym trasy łatwe, dla początkujących i trasy FIS, kolej gondolowa, nowoczesne koleje kanapowe oraz kilka orczyków. A wszystko wskazuje na to, iż to dopiero dobry start i początek rozwoju. Ośrodek postawił również na nowoczesny system naśnieżania, przez co nie musimy się martwić o brak śniegu przez cały sezon i na kilka tras oświetlonych, przez co dobrze funkcjonuje tutaj także wieczorna jazda. W pobliżu ośrodków znajdują się także lokalne górskie bacówki, szkółki narciarskie, wypożyczalnie sprzętu narciarskiego.

Lokalizacja ośrodka – położonego niedaleko naszego apartamentu – sprawia, iż w niektóre jego punkty można podejść spacerem. Ośrodek dysponuje także sporą ilością parkingów. Nowoczesność i modernizacja to zdecydowanie słowa klucz inwestycji, która mamy nadzieję, będzie rozrastać się dalej. Warto też dodać, iż w Szczyrku między poszczególnymi punktami narciarskimi można się także poruszać bezpłatnymi Skibusami, uruchomionymi specjalnie dla przyjezdnych turystów. Po nartach warto skorzystać z basenu, którym dysponuje COS OPO.

Szczegółowe informacje o każdym z ośrodków znajdziecie tutaj: