Na beskidzkich szlakach

Szczyrk położony jest w centralnym punkcie Beskidu Śląskiego, a wiodą z niego liczne trasy turystyczne i wędrowne w wyższe i niższe partie gór. Beskid Śląski to bardzo urokliwy zakątek, gdzie oprócz bardzo turystycznych tras, nie zbaczając bardzo ze szlaków, możecie odnaleźć także zaciszne i bezludne wędrowne trasy.

Okolica Szczyrku zachęca do pieszych (bądź rowerowych!) wędrówek. Do tras obowiązkowych należy z pewnością wejście na Skrzyczne, skąd możecie podążać dalej w kierunku Baraniej Góry, zahaczając o Malinowską Skałę. Do tej dotrzecie też z Przełęczy Salomopolskiej. Innym obowiązkowym punktem jest Klimczok – stamtąd z kolei już rzut beretem na Szyndzielnię czy Błatnią. Warto pochylić się także nam Kotarzem czy Przełęczą Karkoszonką. I jak przystało na turystyczne, górskie szlaki wariantów i opcji jest całe mnóstwo. Każdy piechur znajdzie trasę dla siebie, układając ją zgodnie z oczekiwaniami i stopniem zaawansowania. Decydując się na bardziej leniwe spacery bądź bardziej wymagające, kilkugodzinne wędrówki.

Propozycje wycieczek i wszystkie szlaki znajdziecie tutaj: http://www.beskidslaski.pl/Szczyrk/szlaki.html

Samodzielnie możecie ustalić trasę, wiedząc ile czasu Wam zajmie, korzystając z górskiego kalkulatora: https://www.szlaki.net.pl/kalkulator.php