Pobliskie ośrodki narciarskie

Szczyrk to nie wszystko w kwestii nart i zimowego szaleństwa. Lokalizacja w sercu Beskidów pozwala na dogodne poruszanie się także po okolicznych stokach narciarskich, zlokalizowanych w niedalekiej odległości od Szczyrku, a przez to pozwala na jeszcze większą narciarską różnorodność i szaleństwo. W najbliższej okolicy znajdziecie kilka innych wartych uwagi stoków i ośrodków. A wszystko zlokalizowane w obrębie 25 km! Wisła, Ustroń, Istebna kuszą dobrze przygotowanymi trasami narciarskimi i różnorodnością.

Wisła

Do Wisły ze Szczyrku dojedziecie w pół godziny, a do dyspozycji są: Stacja Narciarska Cienków, Stacja Narciarska Soszów, Stacja Narciarska Nowa Osada, Stacja Narciarska Jawornik i Ośrodek Narciarski Stożek. Każdy z nich oferuje różnorodność pod kątem trudności i długości tras, wieczorną jazdę, gdzie zdecydowanie fenomenem jest Stacja Narciarska Cienków i ich wersja wieczornego jeżdżenia w godzinach 21.00 – 24.00!

Oprócz szaleństwa narciarskiego Wisła to także możliwość skorzystania z Parku Wodnego Tropikana, zlokalizowanego w Hotelu Gołębiewskim, z kompleksem saun, grotą solną i kompleksem zróżnicowanych pod kątem wody jacuzzi. To także moc atrakcji i wodnych przygód dla najmłodszych.

Zobacz informacje o stokach

Stacja Narciarska Cienków 

Stacja Narciarska Soszów 

Stacja Narciarska Nowa Osada

Stacja Narciarska Jawornik

Ośrodek Narciarski Stożek 

 

Ustroń

Kolejna niedaleka górska miejscowość uzdrowiskowo-wypoczynkowa, do której dotrzecie w 40 minut. Tu z kolei narciarsko do dyspozycji są: Stacja Narciarska White Park Palenica, Kolej Liniowa Czantoria, Poniwiec Mała Czantoria.

Ustroń, podobnie jak Wisła to miejsce z tradycjami. Wspomniana Kolej Liniowa na Czantorię – działająca zimą, by narciarze i snowboardziści mogli szusować po stokach Czantorii do woli, i działająca latem – wywożąca turystów w górne partie Beskidów, skąd mają możliwość nieograniczonych górskich wędrówek – do miejsce pokoleniowe. Kolejka działa od lat 60 i pamięta naprawdę zamierzchłe czasy, acz obecnie zmodernizowana stała się jedną z nowocześniejszych w okolicy.

Zobacz informacje o stokach

White Park Palenica

Kolej Liniowa Czantoria

Poniwiec Mała Czantoria

 

Istebna

Wchodzi w skład Trójwsi wraz z Koniakowem i Jaworzynką. Leży w historycznym regionie Śląska Cieszyńskiego i prezentuje nieco inny styl niż Wisła czy Ustroń. To spokojna mieścina, w której jednak sporo się dzieje. I zimą i latem.

Na nartach pojeździcie tutaj w kilku miejscach: Kompleks Zagroń Istebna, Ośrodek Narciarski Złoty Groń, kilka mniejszych stacji narciarskich w Koniakowie. Mają urok, bo otoczone przez cudne Beskidy dostarczają niesamowitych widoków. Istebna dysponuje także Parkiem Wodnym Olza, w którym po narciarskim szaleństwie dzieciaki będą mogły szaleć dalej, a rodzice relaksować się w leżankach wodnych z masażami.

Wszystko to w odległości 50 minut od Szczyrku. Stąd też niedaleko do naszych południowych sąsiadów – Czech i Słowacji, gdzie również znajdziecie narciarskie atrakcje.

Zobacz informacje o ośrodkach

Kompleks Zagroń Istebna

Ośrodek Narciarski Złoty Groń

Park Wodny Olza